Battery Specifications HRL12150W Sealed Lead Acid Battery
  • 10 Year Design Life
  • Capacity A/H @ 20Hr Rate : 12V 38A/H
  • W @ 10min to 1.6V per cell: 150W
  • Dimensions : 195 x 130 x 172 mm